7. 5. 2022

Z Čupkyvodky
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Výlet na sobotní dědkovskej fotbálek - šlágr kola Pardubice : Karviná - tentokrát v námi zatím nevyzkoušeném Ďolíčku.

První drobná příhoda nastala už při čekání na tramvaj, kde Mirek komentoval okolojdoucího slepce s tím, že támhle už jde rozhodčí. Slepec možná joke slyšel, protože se nás pak ptal, jestli mu řeknem, když pojede sedmička. Rádi bysme mu řekli, ale protože už nám jela nesedmička, museli sme ho nechat napospas.

Další problém nastal s nákupem lístků, protože sme nemohli najít kasu. Po kolečku kolem stadionu sme se jali špagetit lístky přes mobil. Když se nám to konečně povedlo, prošel kolem nás týpek a lístky si koupil ve vokýnku, který bylo celou dobu před náma. Potupeně sme teda předložili QR kódy a vlezli na stadion.

Před hlavní tribunou sme ve stánku pořídili tři škopky Krušovic za příznívích 35 a šli hledat, kam si kecnem. Lidí bylo víc než sme čekali, ale i tak se našlo dost prázdnejch míst. Sedli sme si do řady úplně nahoru na poměrně strmý tribuně. Musím říct, že z tohodle místa vypadal fotbálek docela malebně. V první půlce dali tuším Pardubice jeden gól, jinak se ale nic moc nedělo.

V hledišti byl taky celkem klid. Kromě dvou týpků v rohu, co řvali nějakej chorál, že přijeli z Karviný. Jestli to byla pravda, tak je po skončení zápasu čekala asi pětihodinová cesta zpátky s přestupem na Slovensku. Mirek ale furt doufal, že to sou nějaký korporátní krysy, co jen dělaj, ale bydlej v Praze.

Po poločase jsme doplnili piváky a dali bramborák na posilněnou. Taky sme se rozhodli změnit místa a přesunout se blíž hrací ploše. V druhym poločase dali Pardubice zase gól (z penalty?), ale bylo vidět, že už se nikomu nic moc dělat nechce. Ještě proběhlo drama když vyloučili nějakýho manleta z Karviný.

Po zápase jsme se rozhodli zajít ještě na pivo a klobás do Psa. Tam si Honza poručil ledovej čaj s malinkou a začal dlouze vykládat vo tom, jak už ho nebaví chlastat a je dycky hrozně vyndanej (starej). Vypadalo to trochu jako když homosexuální pár (já a Mirek) vemou svoje znuděný adoptovaný dítě na fotbal a limonádu. Klobás byl OK ale trochu podražil.

Musim říct, že do mě tentokrát Guinness taky moc netek, takže když Honza dopil svůj čajík, zaplatili sme a vyrazili domů.